Προοδευτική-Εθνικός 0-2

2023-10-22 17:58

Την πέμπτη του νίκη και δεύτερη εκτός έδρας πέτυχε ο Εθνικός στην Νίκαια, οπού επικράτησε της Προοδευτικής με 2-0.
Ο Εθνικός πέτυχε και τα δύο του τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και εν συνεχεία διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι, φτάνοντας στους τρείς βαθμούς της νίκης και στους 17 βαθμούς σε επτά αγώνες.
Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 22΄όταν ο Αντωνίου έπιασε το δυνατό σουτ, ο Χαλκίδης απέκρουσε ασταθώς με την μπάλα να καταλήσει στα δίχτυα για το 0-1, ενώ στο 38΄ο Κυριαζής με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 0-2.
Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλα, Παπαγελλής, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου, Χρούστινετς, Μαλάϊ, Ντινιωτάκης, Πολύζος, Κυριαζής, Μακρυγιάννης , Αντωνίου.
Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο οι Πλουμάτος, Σεκούμπα, Τσιάβος, Βαλαβανόπουλος  και Κατσόγιαννος, στις θέσεις των Αντωνίου, Κυριαζή, Μακρυγιάννη, Ντινιωτάκη και Πολύζου.